Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chateau Náměšť 2009 - Náměšť na Hané

11. 5. 2009

Spojili jsme dvě akce dohromady a už ve čtvrtek ráno vyrážímě do autokempu v Mohelnici. Po vyjížďce kolem Mírova a v pátek na Bouzov se rozhodujeme, jak pojedeme do Náměště. Počítáme s tím, že odehrajeme skupinu a při zde obvyklém malém počtu postupujících pojedeme zase dál. Nakonec na kole vyráží jen Šárka, já vezu Jirku i s jeho kolem autem.

Obrazek

Za nádherného letního počasí se zde sešlo 43 trojic, hrajeme v šestičlenné skupině, takže si zahrajeme dost a můžeme jet.  Začíínáme proti KLIP-KULOVÝ BLESK Polákovi-Calábková docela svižně. Dáváme jim na úvod "šestku" a záhy vedeme 7:0. Vypadá to snadně ale soupeř se nevzdává, snižuje na 7:5. Teď zase chvíli my na 11:5, soupeř zase dotahuje ale nakonec vítězíme 13:10.

Následují borci z AURY Mrňák-Jeřábek-Netušil. Naštěstí jim zatím moc nejde střelba a když už, tak trefují spíš vlastní kouli. Vítězíme hladce 13:4.

Ani další trojice SLOPE-PCBD Hrbáček-Kalábková-Socha moc nevzdoruje a i je porážíme 13:4. Plány na brzký odjezd se nám nějak začínají hroutit.

Domnívám se, že vítěz souboje se Starobrněnským PK Petura-Valčner-Chaloupka postupuje do šestnáctky ale opak je pravdou. Znovu brzy vedeme ale přijíždí naše cyklistická skupina a začíná nám fandit. Bohužel výsledek je opačný, soupeř stahuje a nakonec prohráváme 9:13.

V posledním zápase s PAK Albrechtice Dujavovi-Recman pro jistotu postupu musíme vyhrát a to se nám daří. 13:0 ale bylo dost kruté. Chlapi ze Starobrna prohrávají s AUROU a tak mají tři týmy čtyři vítězství. Máme nejlepší skóre a postupujeme z prvního místa, druhá AURA a pro SPK zůstal Černý Petr.

Jdeme na oběd a pak ještě musíme čekat na dohrání skupiny, která nám určí vítěze do KO. Je to PCBD-AUSTERLITZ Stejskal-Kravka-Bayer, což nás motivuje podat co nejlepší výkon. Docela se daří, proměňujeme sice až třetí šanci na vítězství ale i tak vítězíme přesvědčivě 13:5. Toto vítězství nás docela těší, nejhůř osmé místo, jsme spokojeni.

Ve čtvrtfinále máme pozdějšího vítěze turnaje Carreau-ČB Michálek-Adlerová-Koreš. Vedeme sice ještě 8:7 ale to je vše. Pak se karta obrací a prohráváme 8:13.

Už je to docela dlouhé ale jdeme ještě na jeden zápas, který nám už ale moc nevychází. S HRODE Drmolové prohráváme 4:13 a Šárka chce už jet pryč. Ale poslední soupeř Carreau-POP Šrubařová-Hodboď-Vokrouhlíková chce ještě hrát a tak jdeme do toho. Tři střelci jsou na nás moc, většinou mají nakonec alespoň o jednu kouli navíc a tak poslední zápas prohráváme 7:13. Končíme na 8. místě, na lepší umístění musíme ještě potrénovat.

Takhle dlouho jsme ještě snad nehráli, odjíždíme před devátou hodinou ale pěkně jsme si zahráli. Devět zápasů, to jde. Nakonec jsme všichni spokojeni se hrou a s výsledkem samozřejmě taky. Jak říká Jirka, na zámcích se nám zatím daří. Naštěstí jsme základní skupinu strávili relativně ve stínu před zámkem, uvnitř byla pěkná výheň. Nakládáme kolo a Šárku do auta (máme jen dvě sedačky) a jedeme zpět do kempu. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ba, ba

(Jirka, 11. 5. 2009 11:18)

Moc pěkně a výstižně napsané, výsledek i týmová hra mě navíc nabudila do dalších klání. Milan ve své přirozené skromnosti nenapsal o jeho výborné střelecké práci, jako třešeň na sachru působil jeho poslední pokus v zápase s vícemistryněmi světa Vokrouhlíkovou a Šrubařovou (a na turnaji vůbec), kdy na 9,5 metru trefil carreau do bodu a zstěžoval si, že mu koule o 15cm couvla (Hodboď pak měl plac na poslední bod trošku jednodušší). Ještě kdyby se tak ještě další dobří hráči z Jablonce rozhoupali se zaregistrovat, mohlo by být takhle veselo i víckrát!!! Jirka.