Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolová - MČR jednotlivci 2008

8. 9. 2008

Jako obvykle my (Milan-Šárka-Klára) vyrážíme už v pátek a jedeme do Karlových Varů. Béďa s Olinou jedou až ráno. Ubytování máme na volejbalových kurtech, 10 minut od centra. Ale je to dost na konci města, všude okolo tma a tak se tu holky trochu bojí, zejména Klára.

Večer jdeme do města na kolonádu. Čekali jsme, že tu bude dost Rusáků ale že zde budou JENOM oni, to nás docela překvapilo. A tak ráno v klidu vyrážíme do Kolové.

102 jednotlivců je rozděleno do 32 skupin, většinou tedy tříčlenných, hraje se na dvě prohry. Všichni jsme ve tříčlenných skupinách nasazení jako dvojky. Terén je velmi různorodý a docela náročný.

Klára

Začíná s VARAN–Valenz Jan, přes snahu je z toho prohra 5:13. Musí čekat na výsledek druhého kola, Valenz – Žampach. Jirka to má ke konci nahnutý, Honza může rozhodnout a vyhrát ale nedaří se a nakonec prohrává 12:13. A tak se první utkání opakuje, Klára se zlepšila ale pouze o bod a tak prohrou 6:13 končí její účinkování na MČR.

Olina

V prvním zápase AURA–Pešout prohrává 3:13 a rovněž čeká s kým bude hrát o postup. Je to znovu Pešout a výsledek není příznivý, prohra 1:13 a konec v turnaji.

Šárka

Začíná s AURA-Pacasová a je úspěšná a vítězí 13:9. Jde se dál, nyní je na řadě ČB-Koreš ml., pozdější finalista mistrovství. Překvapení se nekoná a prohra 0:13 znamená ještě jednou hrát s Evou. První zápas je zapomenutý, je víceméně k ničemu. Šárka dobře placuje a drží si stále náskok a nakonec vyhrává poměrně hladce 13:5.

1. kolo KO jí přihrává loňského mistra republiky VARAN-Valenz Pavel. Je znát trochu respekt ze soupeře a tak přes snahu utkání končí 4:13.

Na první turnaj jednotlivců v životě je postup ze skupiny a 64. místo velmi dobrý výsledek. V golfu by to bylo ještě lepší dělené 33. místo. 

Milan

Začínám s HEJ RUP-Demčík, kterého jsem ještě nikdy neporazil. Daří se mi placovat a i střílet (tuto činnost ale neprovádím moc často, jen v nouzi nejvyšší) a stále si ho držím od těla. Poměrně hladce vítězím 13:4.

V boji o postup z prvního místa měřím síly s ČB-Koreš st. Ten mě taky vždy porazil. Nezačínám moc dobře, prohrávám 0:5. Pak však získávám díky Jirkově nepozornosti bod (nevěnoval moc pozornost, že jsem ke své kouli – dosud druhá – přihodil ještě jednu, sice popojeli ale ta druhá byla blíž než jeho) a karta se obrací. Srovnávám a zvyšuji na 9:5. Pak zase zabere on, je to 9:11, srovnávám na 11:11. Jirka dává kouli před košon, já ji střílím ale hrozným placem nevyužívám výhody a už prohrávám 11:12.  Jirka znovu placuje vlevo od košonu,  placuji taky a koule končí kousek vedle něj. Rozhoduji se pro střelbu a vyšlo to, už je tam jen moje. Jirkovi se nepodařilo dvě následující koule umístit lépe a tak mám na ruce jedinečnou šanci. Dohazuji na dva body a po vítězství 13:12 postupuji z prvního místa ve skupině.

V 1. kole KO se utkám s OSIKA-Přibyl. Hrajeme na jediném hladkém hřišti ale zase je celé nahnuté a tak stále házíme do zatáčky. Soupeř přebírá vedení a už se vidí vítězem ale tím to asi zakřik. Nakonec v dramatické koncovce vítězím opět 13:12.

2. kolo domácí KOLOVÁ-Kacerovký. Máme hrát na stejném hřiště jako jsem hrál minulé utkání ale nechávám se ukecat a jdeme vedle, do stínu na kamení. To byla asi chyba. Za začátku sice vedu ale na šestce končím a soupeř vysokými hody umisťuje neomylně koule ke košonu, ne sice až k němu ale na moje hody to bohatě stačí. Prohrávám 6:13 a končím na 32. místě, resp. dělené 17. místo a hned to vypadá líp.

Béďa

V prvním utkání na těžkém terénu vysokými hody deptá SAHARA-Piller, v závěru už Tomáš rezignuje a  Béďa vítězí jednoznačně 0:13.

Druhý zápas STOLÍN-Hájková Iveta, rovněž vítězství 13:8 a postup z prvního místa.

V KO poráží SAHARA-Pillerová 13:1 i OSIKA-Špitálský 13:7 a je v šestnáctce.

V postupu mezi osm nejlepších ho však zastavuje VARAN-Denisovová, prohra 5:13.

Dohrává se i šestnáctka a tak začíná souboj o 9.-16. místo. Nejprve ORLOVÁ-Bukovčík, mistr republiky jednotlivců 2004. Smolně však prohrává 12:13 a trochu ho to poznamenalo. V dalším kole nestačí ani na německého účastníka s českou licencí CHEB-Krassa a prohrává 5:13. Na boj o 15. místo už není chuť a tak ho přenechává soupeři. Takže celkové 16. místo a to i kdyby hrál golf.

Nádherné počasí, příjemné prostředí i atmosféra, vydrželi jsme až do konce na finálový zápas.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář