Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brno - O pohár města Brna 2008

31. 8. 2008
Na mezinárodní mistrovství ČR "O pohár města Brna - VARS CUP 2008" vyrážíme už v pátek, je to přeci jen z ruky. Jedeme se Šárkou, Kláru nakládáme v Praze. V Brně jedeme kolem závodního okruhu, zrovna se tam něco děje a tak zastavujeme a jdeme se podívat. Prohánějí se tu nějaké motorky, asi trénink a tak se asi deset minut díváme. Docela mi to stačí, už bych sem na žádné závody jet nemusel. Ubytováváme se v kempu Radka u Brněnské přehrady, terén je trochu s kopce ale skoro nikdo tu není a tak si můžeme vybrat místo kde chceme. Ráno kolem sedmé balíme stan a vyrážíme na turnaj.
Sešlo se 80 trojic, hraje se švýcar na pět kol s limitem 60 minut + dva náhozy.

Milan-Šárka-Klára
1. kolo a hned mezinárodní soupeř, BULHARSKO Olin-Ivo-Silvia. Nezačínáme moc dobře, vyházíme všechny koule a čakáme, jak to dopadne. Nakonec dobře, bod získáváme za přispění soupeře my. To nás uklidňuje, pomalu zvyšujeme náskok až na konečných 13:0.
2. kolo a zase cizinci, tentokrát FRANCIE v čele s Claudem Azemou, předsedou mezinárodní i francouzské asociace petanque, tj. FIPJP a FFPJP. Hrál ještě s  Nadege Baussian, mistryní Evropy žen a největší nadějí Francie, excelentní střelkyní a s mladíkem Nicolasem Janodem. Říkal jsem, že to nebude hra ale školení a taky že jo. Bohužel Claude neměl moc času a tak to dost zkrátil. Naší hru oznámkoval jako ve škole a to pět, čtyři a čtyři. A tak školení po třech hrách se skórem 0:13 skončilo.
Protože následovala přestávka na oběd měli jsme spoustu času sledovat hru ostatních. Cvičně jsme začali hrát s Radkou a docela to šlo, první bod udělali za stavu 8:0. Ale musíme končit, je tu 3. kolo a je to FRAPECO Radka-Jarda-Barnabe, takže z 1/3 také cizinci, tentokrát z Pobřeží slonoviny. Těšíme se na pěknou hru, děláme první bod ale tím to končí a potupně prohráváme 1:13. Zanechává to na nás psychické následky ale musíme hrát dál.
4. kolo a zase cizinci, tentokrát nám bližší SLOVENSKO, hráči z různých klubů Gazdík-Škorupa-Šúry, loni na sedmém místě. Hra se po bodu přelévá sem a tam, jednou soupeř přihraje bod nám, my mu to hned v další hře vracíme. A tak před koncem limitu je stav jen 6:7. V prvním nastavení se Kláře podaří napravit přihrání soupeři a poslední koulí střílí košonek k našim dvěma zadním koulím. V další hře soupeř srovnává na 8:8 a musíme hrát třetí hru. Na výborný plac Šárky soupeř nedokázal odpovědět a tak vítězíme 9:8.
5. kolo, hraje se o třetí vítězství a s tím spojené body. Tantokrát jsou to "cizinci" už jen z Moravy, VALŠOVICE Gractl-Zbyněk Jakeš-Tománek. Začínáme bodem ale pak se daří více soupeři. Za stavu 1:7 přebíráme otěže a zlepšeným placem a hlavně střelbou se dostáváme do vedení 11:10. V poslední hře před limitem posouvám košonek do zadního rohu, soupeř má sice dva body ale koule daleko. My máme ještě dvě a můžeme zakončit. V přemíře snahy ale Šárka posílá kouli do autu a tak alespoň zachraňuju bod. 12:10 a jdeme do prvního nastavení. Soupeř placuje lépe, střílím ho ale koule jde i s košonem. Už neriskujeme, trochu se to snažíme zablokovat ale soupeř má stále bod a pět koulí. Naštěstí je mu jeden bod málo a chce hru zakončit už nyní. Střídavou střelbou a placováním odklízí své koule a naše stále zůstává. Tak se nu to nakonec povedlo, je konec, vítězíme 13:10 a umisťujeme se na 31. místě v turnaji.

Náš klub na turnaji zestupuje ještě jedna trojice, a to tým Kocourů, tj. naši Kocouři s Hejrupáckým Pavlem.
Béďa-Olina-Pavel
1. kolo těžký soupeř, STOLÍN-FRAPECO Ježek st.-Ondryáš-Řehoř. Ze začátku prohrávají ale stahují až na 10:12. Soupeř nemá koule, ze tří je potřeba dvě dohodit a je konec. Béďovi se to daří, Pavel má ještě dva pokusy. Bohužel mu zodpovědnost trochu svázala ruce a tak je to "jen" 12:12. Soupeř již smířený s prohrou ožívá a vítězí 13:12. Škoda.
2. kolo nějaký Prostějov Vlčak-Hrušková-Kihsling a hladké vítězství 13:2
3. kolo VARAN Valenz P.-Valenz L.-Mužík. V předcházejícím kole dostali kanára od Bayerů a tak to chtějí předat dál. Povedlo se jim to, už je u nás, 0:13.
4. kolo FÉNYX-VALŠOVICE Královi-Jakeš M., vítězství 13:9 dává ještě šanci na dobré umístění.
5. kolo, je potřeba vyhrát. Los je dobrý, nějaké REPETE Tišnov Mach-Randuchovi. Přes drobné problémy je z toho nakonec vítězství 13:10 a celkové 29. místo v turnaji. Síla soupeřů stejná jako u nás ale lepší skóre.

Nádherné počasí, pěkný terén podporující střelbu, příjemné prostředí a perfektní organizace.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář